Nadchodzi III wojna światowa – ciekawa książka o roli Polski w polityce światowej

Choć Polska nie jest światowym imperium takim jak USA czy Chiny, to wciąż jesteśmy dużym, europejskim państwem, które ma spore znaczenie w polityce światowej. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, choć na szczęście wiedza ta się upowszechnia, między innymi dzięki książkom takim jak “Nadchodzi III wojna światowa“. Ta niezwykle interesująca pozycja to efekt współpracy dwóch autorów: doświadczonego eksperta ds. geopolityki Jacka Bartosiaka oraz Piotra Zychowicza, dziennikarza i historyka. O czym opowiada “Nadchodzi III wojna światowa”?

Nadchodzi III wojna światowa, czyli co warto wiedzieć o geopolityce

Autorzy “Nadchodzi III wojna światowa” wyjaśniają czytelnikom najważniejsze informacje na temat geopolityki, czyli dziedziny wiedzy starającej się zebrać i zrozumieć grę, jaką toczą ze sobą największe światowe mocarstwa. To właśnie od ich decyzji zależą wybuchy wojen i wolny handel, co wpływa przecież na polską gospodarkę i bezpieczeństwo. By przeczytać “Nadchodzi III wojna światowa z księgarni internetowej” nie trzeba mieć zaawansowanej wiedzy o geopolityce – autorzy zadbali, by książka była łatwa w lekturze i przyjazna dla czytelników, którzy dopiero chcą się zaznajomić z tematem. Warto to zrobić, bo wkraczamy w niestabilne czasy, a wiedza na temat światowej polityki ułatwia bycie świadomym obywatelem.

Czy dojdzie do III wojny światowej?

Przez większą część książki Bartosiak i Zychowicz zastanawiają się nad tym, czy w najbliższych dwóch dekadach dojdzie do otwartej wojny pomiędzy USA i Chinami. Z pozoru brzmi to jak science fiction, ale stosunki pomiędzy tymi państwami gwałtownie się pogarszają, co przekłada się na wzrost rywalizacji o wpływy na świecie. Autorzy podają szereg argumentów oraz mało znanych faktów, które zdają się potwierdzać tezę. Warto jednak zaznaczyć, że “Nadchodzi III wojna światowa” ma też dużą dozę sceptycyzmu, a autorzy obiektywnie podchodzą do faktów, wskazując też na rolę Polski, kluczową dla bezpieczeństwa Europy Środkowo-wschodniej. “Nadchodzi III wojna światowa” to obowiązkowa lektura dla wszystkich miłośników tematyki geopolitycznej!

Choć Polska nie jest światowym imperium takim jak USA czy Chiny, to wciąż jesteśmy dużym, europejskim państwem, które ma spore znaczenie w polityce światowej. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, choć na szczęście wiedza ta się upowszechnia, między innymi dzięki książkom takim jak “Nadchodzi III wojna światowa“. Ta niezwykle interesująca pozycja to…